
Tekenwerk vind ik altijd heel boeiend. Het is zo puur, rechtstreeks, intens, spontaan, zoekend… je traceert de potlood- of krijtstrepen van de kunstenaar nog… De aankondiging van deze expo trok dan ook mijn aandacht.
Mijn verwachting werd ingelost:
De expo is heel sfeervol en sereen ingericht. Omdat het tekenwerk nauwelijks het daglicht mag zien was de verlichting ook tot een minimum beperkt en dit zorgde voor een bijzondere sfeer.
Eerst wordt toegelicht waarom en hoe de kunstenaars tekenden, daarna schenkt men per ruimte aandacht aan:
ontwerpen voor schilderijen, voor decoratieve kunst, voor sculptuur en architectuur, voor wandtapijten om te eindigen met zelfstandige tekeningen






Hier kan je meer tekeningen zien.
Na deze tijdelijke expo kan je ook nog door alle ruimtes van het museum wandelen zodat je een beeld krijgt van het patrimonium van Plantijn. Een bezoekje waard!
